Archiv autora: Jaroslav Prchal

Turnaj v bowlingu bikerských týmů

V sobotu 16.3.2019 jsme se sešli na tradičním bowlingovém turnaji bikových týmů. Petr Musil letos, jako ostatně každý rok, domluvil skvělé hosty a tak jsme mohli nejprve v prezentaci Martina Koplíka nahlédnout do 9. ročníků Rohálovské 50, Terezka Huříková nás provedla svojí destiletou kariérou závodní cyklistky a Roman Kalabus nám přiblížil svoje trailové africké dobrodružství. Skvělé.

Bowling se pochopitelně vydařil, také a naše družstvo ve složení Tom, Jarouš, Dan a Jaryn skončilo na hezkém 8. místě.

Jaryn, Libuš, Terezka a Jarouš na bowlingovém turnaji a přednáškách bikerů

Předsilvestrovská vycházka

Na tradiční Pokalíškovskou vycházku před silvestrem, jsme se letos vydali v pátek 28.12. Stopy našich mokasín vedly z Holešova vlakem do Loukova a odtud pešky kolem kamenného domku pod Kelčským Javorníkem až do hotelu Pod Šaumburkem, kde nás čekal obídek a občerstvení. Nutno podotknout, že po cestě bylo zatraceně vidět jak v lesích řádí kůrovec. Vycházka se nicméně vydařila jako vždy.

Lukovský jarmark

Kdo by řekl, že bude 10. listopadu tak nádherné počasí a na toto roční období nečekané teplo.

Společná vyjížďka na hrad Lukov, kde se již tradičně konal jarmark, se prostě mimořádně vyvedla. Rybízový svařák, chlebák se sádlem, cibulí a škvarkama, slivovice, spousta známých, kamarádů. Prostě paráda.

Podzimním listím

27. 10. byla poslední říjnová sobota a tudíž den závěrečné vyjížďky zvané též „Podzimním listím“.

Od rána hrozilo, že někde po cestě zmokneme ale pro Holešovské Pokalíšky nějaká kapka nic neznamená. Po srazu na Holajce jsme ve 12:00 vyrazili směrem Fryšták náměstí, kde jsme se potkali s ostatními bikery. Po proslovu Pavla Mrázka konečně začalo pršet a my jsme mohli začít stoupat lesní cestou na Ondřejovsko. Moc jsme se kvůli dešti nezdržovali, projeli okolo „obrázku“ a šup dolů na Rusavu. Zde jsme měli domluvenou zastávku u Bahnerů, nějaké ty chlebíčky, občerstvení a hlavně úkryt před deštěm, který začal zesilovat. Cesta domů do Holešova byla sprintem a bojem s deštěma a zimou. Doma rychlá termokompenzace ve vaně a pak skvělý guláš a společnost bikerů na Holajce. Povedlo se to.

Ploština VKC

Je dobojováno. Závodní sezóna 2018 skončila závěrečným závodem Valašskokarpatské cyklotour na Ploštině. Naši kluci Jarda a Tom předvedli, jako obyčejně, skvělý výkona dojeli na druhém a čtvrtém místě. V celkovém pořadí poháru je pak výsledek naprosto skvělý. Jarda podruhé v řadě zvítězil a Tom je na druhém místě. Paráda, úžasné, kluci jsou opravdu skvělí.

 

 

Prostřední Bečva

O prodlouženém víkendu na svatého Václava jsme s Holešovskými Pokalíšky a přáteli zavítali na chaloupku na Prostřední Bečvě. Přivítalo nás nádherné počasí, příroda, studio Pohoda, no prostě paráda.

A když jsme zjistili, že nerostou hřiby, tak jsme si ugrilovali nějakou tu flákotu a posilněni vyrazili na Pustevny na pravý koloběžkový downhill (dolekopcem) do Trojanovic a lanovkou zpět na vršek.

Bylo to úžasné, včetně žvýkaček od Čtyřlístku s Fifinkou, Pinďou, Myšpulínem a suverénem Bobíkem.

Slovenský pohár MTB – Poráč

Cesta na závěrečný podnik Slovenského poháru MTB vedla až ke Spišskému hradu do 320 km vzdálené obce Poráč. Libuš s týmem vyrazila na cestu už v pátek, protože v sobotu 22.9. ráno v 9:00 začínaly závody eliminátoru XCE. Chladné počasí a déšť provázel celý program rozjížděk, z kterého vyšla Libuš vítězně a připsala si 100 bodů v SK poháru a zlatou medaili v podobě zlatého kola.

V neděli 23.9. odstartovala Libuš do těžkého, kopcovitého závodu XCO, který ve 3+1 kole ovládla a přidala další zlatou medaili a 100 bodů, které jí zajistily celkové třetí místo v celém Slovenském poháru. Je to obrovský úspěch této bikerky na závěr sezóny 2018.

Kašava

Závodní neděle 16. 9. se našim borcům obzvláště vydařila. Jarda a Tom zajeli v Kašavě na jedničku a v cíli jim patřily první dvě příčky na pódiu. Třetí dojel týmový kolega Franta. Jarda letěl takovým způsobem, že v prvním kole ze tří, předjel ve sjezdu zaváděcího jezdce na elektrokole. No prostě paráda.

Rusavskými kotáry a Znojmo KPŽ

Sobota 8.9. byla akcemi nabitá.

Dan, jako horský vůdce, vyrazil ráno s Tomem a Jardou na tradiční akci turistů „Holešovská 50ka Rusavskými kotáry na kole i pěšky“.

Libuš startovala ve 12:30 ve Znojmě na podniku Kolo pro život a závod v kategorii žen 17 – 29 let se jí vydařil. Z burčákového závodu si odvezla skvělou bronzovou medaili.

Jablůnka – Valašský pohár

V sobotu 1.9. se jel závěrečný závod Valašského poháru MTB v Jablůnce. Na start přijel Jarda a Libuš, Tom měl nějaké zdravotní obtíže a tak startovat nemohl.

Jarda nakonec vybojoval v pěkném závodě páté místo, celkově obsadil místo sedmé a Tom celkově skončil na místě devatenáctém. Libuš vybojovala bronzovou medaili a stejná medaile ji čekala i v celkovém pořadí.