Archiv autora: Jaroslav Prchal

Špičák Enduro Race

Na závěrečný závod Enduroserie jsme se vydali až do daleké Železné Rudy, respektive na tamní Špičák. Samotný závod se jel v neděli 11. září ale my jsme zde byli už v pátek, aby Jarouš pořádně projel všechny rychlostní zkoušky a abychom naladili bajka na zdejší podmínky. A ty podmínky zvláště v den závodu byly brutální. Celou sobotu večer silně pršelo a v neděli chodila jedna průtrž mračen za druhou. Terén byl naprosto promočený, plný kořenů a kamenů.

Do těchto mordovních podmímnek odstaroval Jarda v 10:40 a bravurně zvládl všechny 4 RZ v čase, který jej zařadil na suprové 15. místo.

Český pohár Harrachov

13. srpna se jel v Harrachově poslední díl Českého poháru MTB. Jarouš se s těžkou tratí porval na výbornou a dokázal dojet na 47. místě stejně jako na MČR.

MČR XCO Stupno

V pátek 22.7. ráno odjíždíme směr Plzeň na další závod Českého poháru horských kol, který je zároveň i mistrovstvím republiky. Cílovou destinací a místem konání je vesnice Stupno. Jarouš po tréninku prohlásil, že trať je namotaná jako cyklokros a od začátku do konce singl, kde se dá předjet jen v prostoru startu a cíle. To je pro 100 závodníků, které mají touto tratí projet nemyslitelné. Kdo bude ve předu odjede, kdo bude vzadu nemá šanci.

V sobotu 23.7. ráno v 9:30 odstartoval Jarouš do neuvěřitelně prašného závodu a po více jak hodině dokázal dovést svého bajka na MČR na krásném 47. místě.

 

Drásal

V sobotu 25.6. se jel náš domovský maraton Drásal. Jarouš byl přihlášený na trať C 31,5 km a startoval v pravé poledne za velkého tepla. Musel se projet polem více jak 200 závodníků, protože startoval z úplného konce. I přes tuto nevýhodu se mu podařilo vybojovat absolutně 15. místo a skvělé 4. místo v kategorii kadetů.

Česká enduroserie Klínovec

Pátek 17.6 až neděle 19.6. jsme strávili daleko v Krušných horách na dalším podniku České enduroserie, tentokrát na Klínovci. Závodit tu přijeli Libuš a Jarda a od počátku nás provázely technické problémy. Uražená přední brzda, z boku propíchlá zadní pneumatika … nic nás ale nezastavilo a tak se v neděli ráno vydal na trať nejprve Jarda a před obědem odstartovala i Libuš. Jarouš předvedl famózní jízdy a v konkurenci 235 startujících skončil absolutně na 5. místě. Nádhera. Libuš průběžně po dvou RZ vedla ale při přesunu na další RZ ji potkalo neštěstí v podobě prasklé špice zadního výpletu. Špice praskla tak nešťastně, že prorazila těsnící pásku bezdušového systému a byl konec. I toto bohužel k cyklistice patří.

Bedřichov ČP

Na další Český pohár MTB jsme odjeli v pátek 3.6. do dalekého Bedřichova v Jizerských horách. Jarda startoval v sobotu 4.6. v 9:30 a za slabého deště na rozmoklé trati přivezl po startu kolem 70 pozice krásné 50 místo v poli 100 závodníků. Paráda. Posun o 20 míst je bezva do dalšího závodu.

Sportovně závodní víkend 21. a 22. května

O tomto víkendu bylo aktivit až, až.

V pátek 20.5. vyrazil Jarouš a Jaryn s týmem 4EverCykloBulis na šumavský Zadov, kde se jael v sobotu 21.5. další díl Českého Poháru MTB.

V tentýž den se skupinka Holešovských Pokalíšků vydala po stopách Rohálovské 50.

Nděle 22.5. patřila Libuš na Enduroserii Kraličák.

Nabitý krásný víkend vyšel bezvadně.

Rohálovská 50

V pátek 29.4 odpoledne jsme se intezívně věnovali závěrečné přípravě dětských tratí v Prusinovicích. V sobotu 30.4. ráno jsme se sešli na rohálovském fotbalovém hřišti znovu a bylo lehce po 7:00 kdy začaly poslední ostré přípravy dětských závodů Rohálovské 50. Nafoukli jsme bránu, vyznačili vše kolem hřiště a v 8:50 začalo řazení první kategorie na start, aby v 9:00 zazněl startovní výstřel a vše začalo na ostro. Počasí nám přálo a vše šlo jako na drátkách.

V pravé poledne bylo po dětských závodech a my jsme uklidili všechny tratě závodů a šli povzbudit závodníky hlavního závodu na 50 km a zejména Jarouše, který startoval ve fungl nových barvách 4EverCykloBulis. V cíli z toho bylo nádherné 5. místo v neuvěřitelném čase 1:57. Skvělé. Večerní párty pak udělala tečku za letošním ročníkem.

ČP Město Touškov

Druhý podnik Českého poháru MTB se konal v sobotu 23.4. v destinaci Město Touškov. Do Plzně jsme vyrazili již ráno v pátek, abychom postavili týmové zázemí a kluci mohli vyrazit na trať trénovat. Počasí bylo naštěstí přívětivé a ikdyž byla po ránu trochu zima, dalo se to přežít. Jarda startoval v sobotu v 9:30 ze 75. pozice a statečně se probojoval po dlouhých čtyřech kolech na místo 54. Dobrá práce a zisk 45 bodů.

Stavba skoku v Rohálově

V pátek 15. dubna jsme se ráno rozjeli do Prusinovic postavit překážku na blížící se závody Rohálovská 50. Počasí nám přálo a tak za necelé tři hodiny bylo dílo hotové. Skok na dětských závodech je na světě a povedl se.