Archiv autora: Jaroslav Prchal

Sportovně závodní víkend 21. a 22. května

O tomto víkendu bylo aktivit až, až.

V pátek 20.5. vyrazil Jarouš a Jaryn s týmem 4EverCykloBulis na šumavský Zadov, kde se jael v sobotu 21.5. další díl Českého Poháru MTB.

V tentýž den se skupinka Holešovských Pokalíšků vydala po stopách Rohálovské 50.

Nděle 22.5. patřila Libuš na Enduroserii Kraličák.

Nabitý krásný víkend vyšel bezvadně.

Rohálovská 50

V pátek 29.4 odpoledne jsme se intezívně věnovali závěrečné přípravě dětských tratí v Prusinovicích. V sobotu 30.4. ráno jsme se sešli na rohálovském fotbalovém hřišti znovu a bylo lehce po 7:00 kdy začaly poslední ostré přípravy dětských závodů Rohálovské 50. Nafoukli jsme bránu, vyznačili vše kolem hřiště a v 8:50 začalo řazení první kategorie na start, aby v 9:00 zazněl startovní výstřel a vše začalo na ostro. Počasí nám přálo a vše šlo jako na drátkách.

V pravé poledne bylo po dětských závodech a my jsme uklidili všechny tratě závodů a šli povzbudit závodníky hlavního závodu na 50 km a zejména Jarouše, který startoval ve fungl nových barvách 4EverCykloBulis. V cíli z toho bylo nádherné 5. místo v neuvěřitelném čase 1:57. Skvělé. Večerní párty pak udělala tečku za letošním ročníkem.

ČP Město Touškov

Druhý podnik Českého poháru MTB se konal v sobotu 23.4. v destinaci Město Touškov. Do Plzně jsme vyrazili již ráno v pátek, abychom postavili týmové zázemí a kluci mohli vyrazit na trať trénovat. Počasí bylo naštěstí přívětivé a ikdyž byla po ránu trochu zima, dalo se to přežít. Jarda startoval v sobotu v 9:30 ze 75. pozice a statečně se probojoval po dlouhých čtyřech kolech na místo 54. Dobrá práce a zisk 45 bodů.

Stavba skoku v Rohálově

V pátek 15. dubna jsme se ráno rozjeli do Prusinovic postavit překážku na blížící se závody Rohálovská 50. Počasí nám přálo a tak za necelé tři hodiny bylo dílo hotové. Skok na dětských závodech je na světě a povedl se.

Český pohár Brno

V sobotu 2. 4. startoval v Brně svým prvním závodem seriál Českého Poháru MTB. Z Holešova jsme vyjížděli v 7:00 abychom stačili vše nachystat a aby se Jarouš – náš jediný reprezentant – mohl rozehřát a připravit. Strašlivá zima a studený vítr od severu nebylo nic příjemného. V 9:30 zazněl startovní výstřel a Jarda se vydal ve smečce 130 závodníků na trať. Jelo 1 zaváděcí + 3 plná kola. Jarouš absolvoval celý závod a dokončil jej „bez ztráty kytičky“ ale zimní podmínky mu nechutnaly. Zřejmě prošel nějakou virózou, protože večer po závodě měl teplotu. Příště to bude určitě lepší a hlavně v teplejších podmínkách.

Bikové vítání jara

Na tradiční společnou jarní vyjížďku jsme vyrazili v sobotu 26. března v pravé poledne z holešovské Holajky. Naše cesta vedla polními cestami do Kvasic na hřiště, kde jsme měli lehké občerstvení a pak jsme pokračovali směrem na Kroměříž a dobrodružnou cestou s nečekanými překážkami kolem Hulínské štěrkovny do Holešova. Počasí nám přálo a bylo to bezvadné. Sezóna 2022 je oficielně zahájená.

Pražský pohár MTB

Je to tady. Závodní sezóna 2022 začala a otevřel ji úvodním závodem Jarda v neděli 20.3. v pražském Motole, kde startoval seriál Pražký pohár MTB. Trať byla plná prachu, který patřičně klouzal a k tomu zima a silný vítr. No prostě těžké podmínky. Jarda výborně odstartoval a po zaváděcím kole + 4 plných okruzích dovezl svého bajka na 19 místě. Skvělý výsledek na začátek.

Lukovský jarmark

V sobotu 13.11. jsme byli domluvení na společnou vyjížďku na tradiční jarmark na hradě Lukov. Sraz byl ráno na Holajce a lehce po desáté jsme vyrazili směr Rusava. Tady jsme měli krátkou přestávku na Grůni a pak nás čekaly stoupání na Ondřejovsko a na samotný hrad. Počasí bylo studené ale to nám nevadilo. Svařák na Lukově zahřál, někteří vyzkoušeli cigárko z udírny a honem zase na bajky a zpět, ať to stihnem do setmění. Stihli jsme to a na závěr 47 km výletu jsme si dali nějakou tu baněčku. Tak zase příští rok.

Podzimní vyjížďka

Na sobotu 23.10. jsme se domluvili na jednu ze závěrečných vyjížděk. Pro některé z nás to byl náhradní termín za 30.10., kdy je závěrečná vyjížďka do Fraštáku a dál.

Naše sobotní cesta vedla přes Kopaniny, zadem kolem Hlinska směrem na Rychlov a kruhový objezd nad Bystřicí pod Hostýnem. Dále jsme pokračovali přes Chvalčov a Slavkov, kde jsme měli mezipřistání u Peldíků na chatě, zpět do Holešova. Krásná vyjížďka se sluníčkem a trochou větru.

Závěrečné závody sezóny 2021

Na závěr závodní sezóny 2021 jsme absolvovali ještě dva závody. Tím prvním byl krajský přebor MTB, který se jel v sobotu 2.10. v novém areálu Spartak v Hulíně. Do šesti dlouhých okruhů nastoupil o půl třetí odpoledne Jarda a dokázal vybojovat ve velké konkurenci cenné třetí místo. Byla to paráda.

V neděli 3.10. pak Libuš odstartovala v pravé poledne do závodu Zlínská 50. Počasí přálo, trať byla suchá a rychlá. Libuš odkroužila nad Zlínem tři okruhy a závod jí tentokrát moc nesedl. Do cíle dojela na 8. místě úplně vyčerpaná. Holt není každý den posvícení. U závodníků následuje delší odpočinek od nářadí zvaným kolo.

Naše vyjížďky a výlety pochopitelně pokračují dál, dokud bude přát počasí. Biku zdar.