Český Pohár DH Dolní Morava

Pádem na Českém Poháru Bílá DH to začalo a pádem na závěrečném závodu Bílá DH to skončilo. CZECH DH Top On Trail je minulostí.

Tohoto závodu se účastnil pouze Jarda, který zde testoval plnokrevné sjezdové kolo NS Bikes FUZZ. V kvalifikaci zajel suprové 7. místo a ve finále chtěl zajet ještě lépe. Bohužel tento fakt se stal osudným a skončilo to pádem, totálně zničenou integrální přilbou a značně potlučeným Jaroušem. Naštěstí neměl žádnou zlomeninu a tak to snad nebude mít následky. Uvidíme jestli bude chuť nastoupit ještě do zimních závodů DH pod názvem wintertour.

Český pohár DH Czarna Góra

Jarouš zajel skvělý výsledek ve sjezdu Czarna Góra CZECH DH v Polsku 17. 9. Už v trénincích zajížděl na svém enduru výborné časy mezi speciály DH a ve finálové jízdě vybojoval 5. místo.

Trnava WBS

Další závod Wood Bikerally Series ve sjezdech se konal v sobotu 9.9. v Trnavě. Počasí bylo velmi teplé a sluníčko se pořádně opíralo do všech přítomných závodníků, na které čekaly čtyři rychlostní zkoušky. Libuš jezdila na průběžném 2. místě až do RZ3, ve které protrhla 200 metrů před cílem pásku a dostala 15 sekundovou penalizaci, která ji posunula na konečné 4. místo. Škoda, ale i toto se může stát. Jarouš do toho pořádně šlapal od začátku až do konce a ve velké konkurenci nakonec udržel koncentraci a vybojoval skvělou zlatou medaili.

 

Rusavská 50

Jarda se rozhodl startovat v sobotu 26.8. na Rusavské 50. Po delší době tak vyměnil sjezdové kolo za speciál cross country a v dešti vyrazil 11:25 na novou trať závodu. Do cíle dorazil v čase 2 hodiny 8 minut a vybojoval 48. míst absolutně a 6. místo v kategorii junioři. Paráda.

MČR Enduro Kraličák

V neděli 23. 7. se jelo Mistrovství ČR v enduru na Kraličáku. Závod tvořilo 7 těžkých rychlostních zkoušek a RZ č. 1 opravdu stála za to. Po sobotním tréninku vyrazil do závodu Jarda a podařilo se mu zajet skvělý výsledek v podobě 8. místa. Paráda.

MČR DH Klínovec

Od středy 5.7. až do neděle 9.7 jsme strávili v Jáchymově v Krušných horách. Zde se konalo Mistrovství ČR ve sjezdech a Jarda i Libuš pilně trénovali každý den aby zajeli co nejlepší výsledek v nedělních závodech. Trať byla velmi obtížná a na enduro kolech se zdvihy 170 mm, které mají naši závodníci k dispozici se těžko mohli vyrovnat závodníkům se sjezdovými speciály. I přes tento fakt ale zajeli výborné jízdy – Libuš dovezla bika na 6. místě, Jarda skončil na místě 9.

Valašské Klobouky WBS

Tak už zase závodíme.

V sobotu 1.7. proběhl další podnik Wood Bikerally Series ve Valašských Kloboukách. Na závodníky Libuš a Jardu čekaly 4 rychlostní zkoušky (RZ) v poměrně těžkém terénu. V některých místech se totiž pod hrabankou nacházel nepředvídatelný povrch.

Startovalo přes 160 závodníků, z toho 10 žen. První se do RZ vydala Libuš a vedla si opravdu zkušeně. Vyhrála všechny 4 rozjížďky a zaslouženě vystoupala na nevyšší stupínek stupňů vítězů. Jarda závodil po zranění a téměř dvou měsíční pauze. Po RZ 2 držel výborné třetí průběžné místo. RZ 3 ale nevyšla a Jarda měl menší kolizi po té co najel do vyjetého vrubu v hrabance. Byla z toho ztráta 10 sekund, které už v poslední RZ nešly smáznout a nakonec z toho bylo 11 místo.

Všechny síly se teď musí nasměrovat na MČR na Klínovci příští týden.

 

Po trase Drásala

V neděli 4.6. jsme se sešli v 8:00 na nádraží v Holešově a vyrazili společně vlakem do Valašského Meziříčí. Odtud začala naše cesta po stopách staré trasy Drásala zpět do Holešova.

Prženský vrch (jsi Pantani), Lázy, sjezd z Bečky … nic nechybělo.

Rohálovská 50

29.4. jsme jako každý rok společně pořádali dětské závody na ROH 50. Vše šlo jako hodinky a závody skončily naštěstí pro nás i děti za sucha před polednem. Startující v hlavním závodě už takové štěstí neměli.

Zde je několik fotek z průběhu závodů od Toma Bubíka, Petra Tvaróga, Leony Malátkové a dalších fotografů.