Czech DH Polsko

Sobotu 13.7. a neděli 14.7 se konal další podnik Českého poháru ve sjezdu Czech DH. Tentokrát byl tento závod v Polsku v místě Czarna Góra a nastoupil do něj pouze Jarda. V sobotu proběhly tréninky a v neděli kvalifikace a finálová jízda. Všechny jízdy provázely těžké podmínky, protože na polské straně silně pršelo a trať byla blátivá. Jarda po problémech v kvalifikaci, kde zničil zadní výplet a museli jsme jej v krátkém čase rychle přehodit včetně pneu a kazety, odjel na start finále. Zde předvedl výbornou jízdu v čase pod čtyři minuty a vybojoval skvělé 7. místo.

MČR Ještěd CZECH DH

Od čtvrtku 30.5. až do závodů v neděli 2.6. jsme pobývali v Liberci, místa konání Mistrovství České republiky ve sjezdu horských kol.

Do závodu šel pouze Jarda jako jediný zástupce. Dost brutální podmínky ve kterých se hodně padalo na mokrých kořenech museli zdolat všichni jezdci v kvalifikaci i finále. Jarda nakonec s jedním pádem vybojoval na mistrovství skvělé 10. místo.

20. let týmu

V sobotu 18. 5. 2024 jsme společně oslavili dvacet let od založení týmu Holešovských Pokalíšků. Bezvadné odpoledne a večer ve společné zábavě. Počasí vyšlo na jedničku. Tak jedeme dál.

Ćeský Pohár DH Kouty nad Desnou

Dalším podnikem sjezdů horských kol Czech DH byly Kouty nad Desnou. Podle Jardy nejtěžší trať, na které startoval. V sobotu 11.5. proběhly tréninkové jízdy a v neděli 12.5. pak kvalifikace a finálová jízda. Konkurence byla obrovská. Hlavně ta zahraniční , protože se za týden jede světový pohár v Polsku a všichni přijeli potrénovat do kout.

Rozdíly mezi závodníky byly minimální. Jarda nakonec v čase 4:33 vybojoval skvělé 14. místo v juniorech. Bylo před ním 5 cizinců, takže spokojenost.

Rohálovská 50 + Mostkovice WBS

Nadupaná sobota 27.4. byla dnem konání Rohálovské 50, na které jsme tradičně zajišťovali dětské závody. Reprezentaci Holešovských Pokalíšků v hlavním závodě pak obstaral náš jediný zástupce Honza a popral se s tím na výbornou.

Foto je z dílny Toma Bubíka.

Druhým souběžným podnikem byl závod ve sjezdech v Mostkovicích na Wood Bikerally Series, kde Jarda vyhrál všechny rychlostní zkoušky a tím pádem i závod juniorů. Paráda.

Czech DH Razula

V sobotu a neděli 20 – 21.4. se jel trénink a závod prvního downhilu Českého poháru na Razule ve Velkých Karlovicích. Do závodu nastoupil pouze Jarda a v děsných podmínkách se sněhem, deštěm a tunami bahna při teplotě 2°C závod dokončil na 11. místě. Bylo to opravdu náročné.

Tošovice WBS

Začátek sjezdařské sezóny se odehrál v sobotu 30.3.2024 v Tošovicích na seriálu Wood Bikerally Series. Všichni se netrpělivě těšili a tak se na rychlostních zkouškách sešlo 221 účastníků.

Do 3 RZ nejprve vždy nastoupila Libuš a pak v juniorech Jarda. Šlo jim to výborně a i v silném větru, který byl opravdu nepříjemný vybojovala Libuš 4. místo v ženách a Jarda skončil absolutně 11. a v juniorech na 6. místě. O tom jak byla startovka naplněná skvělými jezdci svědčí i to, že v 1 vteřině se jich umístilo 6.

Bikové vítání jara

V sobotu 23.3.2024 jsme zahájili sezónu společnou vyjížďkou, která tradičně startovala na Holajce a měla tam i skončit. Ve 12:00 jsme po společném fotu vyrazili na okružní jízdu Količín, Pacetluky, Prusinovice, kde jsme měli prosluněnou zastávku u Samobůůfetu  a vše vypadalo nádherně a pohodově. Ještě jsem říkal, že jsem se modlil a Pán Bůh je také cyklista, když nám takové počasí zařídil …… nemodlil jsem se dostatečně. V Hlinsku se setmělo, v Chomýži už bylo jasné, že k něčemu dojde, v Jankovicích začalo pršet a před Dobroticemi jsme vjeli do bílé stěny průtrže mračen se silným větrem a kroupami. To nás vybičovalo k zuřivému závěrečnému spurtu do Holešova a domů. Nic nezůstalo suché.

Takže se ta vyjížďka vlastně podařila. Za rok se těšíme znovu.