Rohálovka 2021

Letošní Rohálovská 50ka díky všem možným a nemožným okolnostem probíhá jako tzv. samozávod. Tak jsme se náhlým vnuknutím mysli rozhodli, že to zkusíme. Odvážná trojce Petra, Pelda a Dan. U startovacího samobůůůfetu jsme obdrželi potřebné kódy (místo startovních čísel – holt jiná doba) a vyrazili na trať. Počasí přálo, trať suchá, jezdivá. Dokonce v Líšné nebyla hráz na potoku a tak nehrozilo potápění. Po nějakých těch hodinách a minutách jsme dorazili do cíle, využili jsme samobůůůfet, obdrželi medaile a spokojeni odjeli k domovu. Po návratu mi Pelda říká „já su úplně hotovej, až zas budeš chtít někam jet tak zavolej“ povídám „OK, ozvu se před Drásalem“ – poslal za mnou všeříkající nepublikovatelný pohled. Závodní sezónu považujeme za zahájenou.

 

Jarní vyjížďka

Konečně je to tady. Jaro přišlo minulou neděli a první sobota po prvním jarním dnu je vždycky tou správnou, na kterou je plánovaná první jarní vyjížďka. O tu loňskou jsme kvůli hysterii doby přišli, tu letošní jsme si nenechali ničím a nikým pokazit. Počasí nám přálo i přes těch pár kapek v závěru akce, trasa z Holešova přes záhlinické rybníky do Kvasic a zpět proběhla úžasně a ke spestření a pohodě přispělo otevřené okénko na kvasickém hřišti a místní pumptrack, který jsme prostě museli vyzkoušet. Parádní akce s velkou účastí a sezóna 2021 je teda oficiálně zahájená. Hurááááááááá.

Zlínská 50

Závěrečným závodem sezóny 2020 pro nás byla Zlínská 50. Divoké větry a pořádné deště udělaly z trati tohoto závodu menší peklo. Libuš se nicméně rozhodla tímto 42 km dlouhým peklem projít.

Ráno jsme přijeli do Zlína na start a ještě než se Libuš stačila zaregistrovat, přišla další přeháňka a řádně nás pokropila. Pak se ale ukázalo slunce a v pravé poledne odstartovali všichni závodníci krátké i dlouhé trasy do docela slušného počasí. Podmínky na trati byly ale úplně jiná věc a ve třetím závěrečném kole dlouhé trasy jsme mohli vidět desítky bikerů s roztrženými řetězy, urvanými přehazovačkami, defekty a jinými závadami na technice.

Libuš měla ale bajka nachystaného na tyto podmínky a do cíle si zaslouženě dojela pro absolutní vítězství v kategorii žen. Závodní sezóna 2020 je úspěšně za námi.

Rohálovská 50

Tak jsme se konečně dočkali a v sobotu 19.9. brzy ráno vyrazili na 11. ročník Rohálovské 50. Změn oproti loňskému roku bylo mnoho. Přeložený termín závodů, hlavní závod se jel naruby a kompletně jsme přestavěli dětské závody. Teď bylo načase vyzkoušet všechno v praxi.

Ráno proběhly poslední úpravy, popis překážek na trati a v 9:00 mohl odstartovat do prvních závodů Jarda a Tom. Ti prověřili novou trať v pěti okruzích a Jarouš dokázal vybojovat stříbrnou medaili. Tom dovezl svého bika na sedmičku. Závody pokračovaly úspěšně dál a vše se blížilo ke startu hlavního závodu, ve kterém dojela Libuš na šesé pozici v ženách absolutně.

Krásný den, vydařené závody a naprosto skvělá parta sehraných pořadatelů.

Příprava závodů v Rohálově a společná vyjížďka Rusavskými kotáry

Rohálovská 50 byla kvůli jistým věcem přesunuta na 19.9.2020 a tak jsme se týden před akcí rozhodli připravit trasu dětských XC závodů. Jaryn, Dan a Tom se na pátek 11.9. stali dřevotesaři, zatloukači kolíků a páskovači zbrusu nové tratě. Všchno se nakonec stihlo nachystat a tak mohla proběhnout následující den další akce.

V sobotu v 12.9. byl sraz v 10:00 u kina Svět, odkud jsme se společně vydali na vyjížďku v rámci akce turistů „Rusavskými kotáry“. Tradiční projížďka se i díky skvělému počasí moc vyvedla.

Společné foto Holešovských Pokalíšků a přátel

Brumov-Bylnice

První závod Valašskokarpatské cyklotour, na který jsme se letos vydali byl oblíbený hradní okruh v Brumově-Bylnici v sobotu 5.9. Přivítalo nás krásné letní počasí plné slunce.

Start proběhl jako vždy na náměstí za zaváděcí čtyřkolkou. První odstartovala ve 13:00 na trať dlouhou 53 km Libuš a vzápětí 13:10 startovali Jarda s Tomem na trať 13 km. Cíl závodu byl jako vloni na zdejším koupališti, tak se podpůrné týmy museli na toto místo přesunout.

Jaroušovi stačilo 40 minut k vítězství na své trati, Tom měl menší kolizi v lese, kde nechal přední kolo po osu v bahně a i přes tento fakt dovezl svého bika na pátém místě. Libuš zaslouženě vybojovala stříbrnou medaili.

Rusavská 50

Na Rusavskou 50 přijela bojovat v sobotu 15.8. pouze Libuš na trati 50 km a opět se jí smůla přilepila – tentokrát na zadní výplet. Ten jsme museli vyměnit za cvičný, protože závodní byl zničený minulý týden. Ze začátku šlo vše tak jak mělo a Libuš jela v ženách na první pozici. Bohužel už na Valaškách musela zadní výplet dofukovat a znovu se projíždět na první pozici. Smůla ale nekončila a po dalším dofukování před Tesákem se znovu propadla a tak jí týmoví mechanici na Tesáku vyměnili zadní výplet. Libuš začala stíhací jízdu a po neuvěřitelném výkonu dovezla bika na čtvrtém místě. Na trati nechala úpně všechny síly. Snad si smůlu na dlouhou dobu vybrala.

Český Pohár MTB Zadov

Víkend 8. a 9. srpna patřil závodům Českého Poháru na dalekém Zadově. Vzhledem k tomu, že se ve světě nejedou aktuálně žádné závody, sjela se sem v podstatě celá světová špička a tak si především Libuš mohla změřit síly s těmi nejlepšími. Na start se postavila v sobotu ve 13:30 a po více jak hodině pekelného závodění v těžkých sjezdech a prudkých výjezdech si dovezla v kategorii U23 osmnácté místo. Jarouš v neděli nejprve skvěle zajel technické disciplíny a v samotném závodě, do kterého odstartoval opět až konce kolem sté pozice, dovezl svůj bajk na skvělém 47. místě.

Mamut Tour Přerov

V sobotu 25.7. se závodilo na silničních kolech. Šlo o tradiční závody v Přerově zvané Mamut Tour a tento den závodily děvčata Aneta a Libuš. Obě jely trasu 80 km a výsledek byl úžasný. Aneta celkově v ženách zvítězila, Libuš dojela celkově třetí a druhá ve své kategorii.

MČR Pec pod Sněžkou

Máme za sebou náročný víkend na Mistrovství České republiky XCO v Peci pod Sněžkou. Na závodiště jsme dorazlili v pátek 10.7. odpoledne a Libuš i Jarda si jeli vyzkoušet zdejší náročnou trať.

Závody začaly v sobotu 11.7. a jako první šla na trať Libuš, která dokázala obstát ve velké konkurenci a dovést do cíle svého bika na 7. místě v kategorii U23 a celkově v ženách elite skončila místě čtrnáctém. Obrovský úspěch.

V neděli šel do závodu Jarda, kterého zařadili na úplný konec startovního pole. I přes tuto nevýhodu se dokázal projet startovním polem ze 112. místa na konečné 52. místo v cíli.