Fotogalerie 2010

Konec roku byl pro všechny z nás dost hektický a tak se našlo jen málo času na společná setkání. Přesto bychom chtěli zmínit alespoň tři akce, které stály za to.

Tou první bylo tradiční zakončení bikové sezóny 30. října - takzvaným "Podzimním listím" na trase Holešov - Fryšták - Rusava - Holajka, kde, jako v každém správném základním táboře, proběhlo posezení při guláši a pivu.

Druhou akcí, která se nezapomenutelně vryla do tváří některých z nás, byla oslava 50. narozenin náčelníka Zdeňka Staveníčka u zahrádkářů 4. prosince. Bylo to zároveň setkání nás, podhostýnských bajkerů, především z oddílů Holešovští Pokalíšci a Cyklo Žopy.
Zdenek dostal ručně zhotovený papírový autobus v měřítku 1:4 (navrhovali jej špičkoví inženýři), kterým musel svézt všechny přístojící několikrát kolem sálu. Jízda byla tak divoká, že některé tváře cestujících zůstaly rozmazané.

Třetí, závěrečnou akcí roku 2010 byla již tradiční Předsilvestrovská vycházka. Na Tesáku jsme se nejdříve potkali s Ladikem Lochmanem, který na běžkách přinesl pozdravy od našich kamarádů z Vičanova a po krátké přestávce na doplnění energií jsme se vydali na cestu do Rajnochovic. Sestup byl okořeněn veselými kousky ročního štěněte "Daníka", které s sebou vzal Majkl z Janků.

Jak jsme jeli Odry.
Tak nám uběhl další bikový rok a opět jsme v hojném počtu navštívili Klokočůvek u Oder. Jmenovitě se účastnili Prchalovi, Klapilovi, Dan Kurcik a Kubišovi. Pro letošní ročník Oderské Mlýnice jsme měli v záloze velký trumf v podobě aerodynamické úpravy na přilbách, ale o tom později.

Víkend probíhal standardně tj. příjezd, štamprle, prezentace a ubytování, štamprle a pivo, kontrola připravenosti spřátelených týmů - Cyklo Žopy, nezbytná štamprle na uvítanou s dotyčnými, večerní grilování, pivo nebo víno a kdo ještě chtěl tak štamprle.

Aerodinamická úprava přileb V sobotu dopoledne pak příprava biků a závody juniorů. Mohutně povzbuzována zanechala mezi juniorkami nesmazatelnou stopu svým druhým místem Libuška Prchalová, které na bedně gratulovala sama mistryně světa Tereza Huříková. Mezi tím jsme provedli onu výše zmiňovanou úpravu přileb, která spočívala v upevnění plné štamprle rumu - Jaryn vezl samozřejmě fernet - na temeno přilby. Celý nápad se zrodil Danovi v mírně odkysličeném mozku při tréninkové jízdě na Lysinu tři dny předem. Po dokončení a testu pevnosti přišel jasný pokyn: V CÍLI SI VYPIJEME HELMY!!! Jen Veronika tuto nespornou výhodu proti svým soupeřům odmítla a se slovy, že nepojede za debila, bojovala na trati čestně. Úderem 12 hodiny tedy odstartovalo kvarteto Veronika, Jaryn, Luďa a Dan na dlouhou trasu, záda jim kryl na fitness jízdě Martin. Panáky na našich helmách budily u některých soupeřů takový respekt, že požadovali okamžité sundání a konzumaci. Naopak velký úspěch to mělo u diváků, kteří při spatření již jen vzdálené siluety bouřlivě skandovali Pokalíšci jedééém,…Toho si všimli kameramani české televize a ihned zaznamenali Jarynův letmý výšlap na Mlýnici.

V cíli jsme si zaslouženě vypili helmy, následovalo doplnění tekutin Radegastem při happy hour a poněkud ledová sprcha v přívěsu kolopro. S příchodem večera přišla i studená fronta s deštěm a ochlazením, ale nás zahřál týmový duch, ohňostroj, slivovice a tanec na závěrečné párty. Děkujeme pořadatelům a těšíme se na další ročník.

P.S.: Do dnešního dne nikdo nepodal proti použití aerodynamických úprav žádný protest a výsledky tudíž možno považovat za oficiální.

Cyklobraní 2010
V sobotu 18. září se v Jevišovce jelo takzvané cyklobraní - závod seriálu Kolo pro život. V dětských závodech hájila naše barvy "modrá je dobrá" Libuška, ve fitness jízdě pak Lenička a Tom. Tatik Ladik dělal "doprovodné vozidlo" mladým bikerům.

Létající sele
11. září se ve Slušovicích na letišti Bílá hlína uskutečnila akce pod krycím názvem "Létající sele". Již od časného rána pracovní tým pod vedením Ladika Lochmana topil pod naloženým selátkem až do odpoledních hodin, kdy se všichni nahromadili kolem rožně, kde setrvali dokud ze selátka nezbylo jen pár ohlodaných kostí. Paráda. Protože jsme byli na letišti nebyla nouze ani o letadla. Hodný dědeček povozil hodné děti letadlem. Po noci strávené ve stanech jsme se přesunuli do Holešova, kde jsme dorazili co zbylo z předešlého dne. To bylo zážitků.

Ostrožská Nová Ves
Naše ženská část si vymyslela bikové letní soustředění u štěrkáčů v Ostrožské Nové vsi. V pátek 16.7.2010 vyrazila silná skupinka našich děvčat za technické podpory mužské části na trasu kolem Baťova kanálu. Den to byl velmi teplý a parný. Po pár přestávkách na pití, jídlo a opravu dvou defektů se celý peleton dořítil šťastně až na chatky v kempu Jezero. Děvčata tam řádila celý zbytek pátku a soboty aby v neděli ráno osedlaly své biky a vyrazily zpět. Příště to prý bude ještě lepší.

Podkopná Lhota
Pět Pokalíšků vyrazilo 11.7.2010 do Podkopné Lhoty. Přes vysoké teploty nikdo nezkolaboval, především díky kvalitnímu pitnému režimu. Pouze Luďu potkal jeden defekt. Výlet jsme zakončili Dobrotickou zmrzlinou.

Drásal 2010
V sobotu 3.7.2010 se Holešov jako každý rok naplnil Drásalománií. Na krátké trati nás zastupovala Monika, na dlouhé Ladik a Aneta. Své zastoupení měli Pokalíšci pochopitelně i v dětských kategoriích - Anetka, Jareček a Libuška. Všem Holešovským Pokalíškům, ketří reprezentovali náš tým patří naše uznání a dík. Výsledky byly skvělé a velmi nás potěšili.

Author Šela Marathon 2010
Letošní ročník Author Šela Maratonu se nesl ve znamení bahna. Není divu když dva týdny před závodem vytrvale pršelo.
Tento závod jezdíme už 7 let a mysleli jsme si, že nás nemůže nic nového překvapit - tak to byla veliká chyba.
Celou situaci asi nejlépe vystihuje SMS zpráva, kterou jsem obdržel po závodě od spolubojovníka Ladika Machovského:
"Slovane, přijel jsem v 18:15 hod. - bylo to Waterloo. Mám nachozeno tak 25 km. Je to síla když tlačíš kolo a ono to nejede, protože ty kola se prostě netočí - jsou ucpané mazlavým bahnem. Toto už nikdy více !!!"

1. ročník Rohálovské 50-ky
V sobotu 1.5.2010 se jel první ročník Rohálovské 50-ky. Pokalíšci nemohli chybět. Nádherný závod, nádherné počasí, z kterého usuzujeme, že Pán Bůh je též cyklista - prostě příští rok pojedem zase. Biku Zdar

Bikové vítání jara aneb vyjížďka do Kostelan 2010
Sezóna 2010 začala tradičním výletem na ranč do Kostelan. Počasí nám perfektně vyšlo a tak se úvodní vyjížďka sezóny víc než vydařila.
BIKOVOU SEZONU 2010 POVAŽUJEME ZA ZAHÁJENOU