Fotogalerie 2009

Silvestrovská vycházka
Tradiční předsilvestrovská vycházka Pokalíšků tentokrát vedla z Tesáku do Rajnochovic. Přes noc z 29 na 30 prosince napadl sníh a tak se po cestě strhlo několik kulových bitev. Nikdo nebyl zraněn a všichni se spokojení vrátili do svých domovů.

Devadesátka
Hranaté výročí se moc neslaví a tak se dohodli Majkl z Janků s Ferdou, že své věky sečtou a oslaví společných 90 let. Akce v sobotu 14. listopadu se Pokalíškům náramně vyvedla a foto nepotřebuje žádný komentář.

Závěrečná 2009
Jako každý rok se Pokalíšci zúčastnili závěrečné vyjížďky, která tentokrát připadla na sobotu 31. 10. 2009. Počasí vyšlo perfektně - jako ostatně celá akce. Šrámem na povrchu byla utržená přehazovačka Ladika Lochmana mezi Ondřejovskem a Oklukem. Zkušený biker měl pochopitelně koncovku rámu s sebou, a tak se za cca 15 minut pokračovalo v krasojízdě na Rusavu a Holajku. Foto z akce jsou dostatečně výmluvné i bez popisu.
P.S. Poprvé v historii nás k rozcestí Lukoveček-Ondřejovsko vedl policejní vůz.

Oderská Mlýnice
Oderská Mlýnice je v tomto roce posledním závodem seriálu KPŽ. Vzhledem k tomu, že Odry jezdíme pravidelně od roku 2004 - a moc se nám tu líbí - nemohli jsme chybět ani letos. Na chatky jsme přijeli již v pátek a společně s ostatními bikery z holešovska a okolí jsme si celý, sluncem probarvený, víkend vychutnali. Atmosféra tohoto závodu je - především díky skvělým pořadatelům - naprosto vyjímečná a proto se sem všichni rádi vrací. Tak zase za rok - ahoj!

Sv. Hostýn
V sobotu 12. 9. 2009 nás napadlo, že jsme dlouho nenavštívili Hostýn. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Holešově a odjeli do Bystřice pod Hostýnem, kde jsme přesedli do autobusu. Ten nás vyvezl na samotný vrchol, který byl pohroužen do dost vlhkého mraku. Po chvíli bloudění jsme se setkali s Kubišovými, kteří přijeli autem. Vzhledem k aktuálnímu počasí jsme zašli do restaurace na oběd. Po obědě se mrak zvednul a začalo svítit sluníčko - mohli jsme tedy nastoupit na cestu do rusavského údolí. Po cestě jsme se zastavili - jako vždycky - na opékání špekáčků. Byly výborné. Dolů k autobusové zastávce jsme došli akorát tak, abychom stihli autobus do Holešova. To nás zase budou 2 dny bolet nohy - neva, byl to perfektní výlet .

Prázdninové bikování

Drásal 2009
Tento rok je pro Pokalíšky nějak prokletý. Od začátku roku bylo až příliš zranění a tak na bikemaraton Drásal mohlo nastoupit jen minimum dospělých bikerů. Na dlouhou trasu vyrazil Dan a Luděk, na krátkou Monika, Tom a Ladik. Za to náš dorost je ve formě a do závodů dětí nastoupil ve složení: Jareček, Libuška, Martin, Verunka, Kristýnka, Tomík, Lenička, Honza a Nikola. Závody se vydařily a všichni malí i velcí Pokalíšci dorazili do cíle v pořádku bez zranění. Díky za vzornou reprezentaci našeho týmu.

Jak jsme jeli na oslavu narozenin a přijeli jsme na svatbu
27. 6. 2009 jsme ve složení Kubišovi a Prchalovi jeli popřát Mirce k jejím kulatým narozeninám - akce byla dlouho naplánovaná.
Ráno ještě volám Zdenkovi co si mám vzít za oblečení, ať tam netrapasím a dostává se odpovědi: "... vem si rifle a košulu - hlavně prosím tě nejezdi v cyklistickém ...", aby mi za dalších pět minut zavolal, že on si bere sako a kalhoty. Dobrá, vezmu si teda ze solidarity taky to samé.
Ve 13:30 vyrážíme směr Otrokovice, kde se má vše odehrát a přijíždíme přesně na čas 14:00. "Jé dívejte - Zdeňa má na autě ještě svatební výzdobu jak se mu před týdnem ženil syn". To je bordelář - nemá trochu času aby to sundal - anebo měl starosti s tou oslavou - chudák. V tomto rozhovoru stoupáme po schodech s Martinem do 4 patra - ženské jedou výtahem aby se neunavily. Už slyšíme Zdenkův hlas a ještě nějaké další - proč jsou všichni na chodbě? Na posledním schodku nás málem omyjou - Zdenek v přepychvé šólně s kvítkem v kapsičce a Mirka v nádherných bílých - snad svatebních šatech nebo co - to přehnali - na oslavu narozenin se takhle vyfiknout. "Vy vypadáte jak kdyby jste se vzali" říkám - ještě mi to nedošlo. "Tady vám představuji moji manželku Mirku" říká Zdeněk ... ??????
V tom doráží ženské výtahem a vystupují - teď si vychutnáváme jejich nechápavé výrazy zase my - už nám to docvaklo. Zdeněk a Mirka se prostě při příležitosti oslavy narozeni dohodli, že to vezmou z jedné vody, vstoupili do manželství a nikomu nic neřekli. Podařilo se jim vše perfektně utajit včetně obřadu na zámku v Holešově. Vydýchávali jsme to celkem dlouho - to se jim opravdu povedlo. Byla to perfektní akce.
Tak Vám Zdenku a Mirko přejeme za všechny Pokalíšky ať jste spolu spokojení a šťastní.
Vaši Pokalíšci.

Dětský Author Šela Marathon 2009
Gary Fisher a Pokalíšci V neděli 3. května jsme se zúčastnili dětkých závodů v Přerově. Tentokrát jsme se vrátili bez medailí.

Author Šela Marathon 2009
Author šela Marathon jezdíme pravidelně už od roku 2004 a tak jsme i letos v sobotu 2. 5. 2009 nemohli chybět. Na dlouhé trati nás zastupovali Jaryn, Tom a Dan, na krátké Luděk s Ladikem. Nutno říct, že za ty roky známe tuto trať úplně blátivou, polomokrou, polosuchou, suchou a letošní - prach, prach a zase prach. Po cestě jsme společně ronili černé slzy a smrkali černé brikety. Do cíle, kde nás netrpělivě čekali naše rodiny včetně té největší "pokalíškovské", jsme dorazili bez pádů a zranění - sláva. Trochu se oklepem a za rok se zase přijedeme popasovat s náročnou ale krásnou tratí.

Jak jsme jeli chřibskou 50-ku
Třetí dubnová sobota nás uvítala slunečným počasím navzdory všem meteorologickým zprávám našich důvěryhodných zpravodajců. Areál Kamínka vzorně připraven, stánky se vším možným co biker "zaručeně" potřebuje na svých místech, startovní a zárověň cílová brána nafoukaná, pivo vychlazené - co víc si přát. Po nezbytných přihlašovacích procedůrách konečně stojíme v hojném počtu dvou kusů pokalíšků na startu. Nutno zmínit že vezeme s Ladikem naše nové dresy. Místní spíkr ještě rozebírá svou teorii o oholených nohách, aby vzápětí ohlásil start slovy - "minuta do startu....dvacet....start" (vše odříkáno za 15 vteřin). Okamžitě se vytváří špunt, jelikož všech cca 600 bikerů chce projet 3m širokou bránou naráz. Následuje normální průběh, tj. nejdříve jízda v balíku, který postupně řídne, sem tam nějaký kolega biker který dneska neměl štestí a do cíle nedojede, pózování pro fotografy (nový dres funguje), doplnění energie v bufetu (koláčky byly výborné), výjezdy, sjezdy, a po 3 hodinách a 43 minutách opět průjezd cílovými branami (nyní již bez špuntu). Za 25 min. přijíždí Laďa a přiváží první kapky děště. Ty se změnily v zahradnický deštík, jenž byl pořadateli závodu ukončen chvíli před vyhlášením výsledků. Jak to, kluci z Chropyně, udělali je mi záhadou. V tombole jsme tentokrát vyšli naprázdno. Asi máme za Pokalíšky vybráno z Kostelan dopředu. Zbývalo už jen naložit se do automobilů, trpělivě prokličkovat dopravní zácpu a vyrazit k domovu. Za rok AHOJ. Dan Kurcik a Laďa Tomeček.

Velikonoční vycházka
Velikonoční vycházku jsme podnikli v neděli 12. 4. 2009. Naše trasa tentokrát vedla z Rajnochovic na Tesák, kde jsme se potkali se zbytkem Pokalíšků, kteří zdolali vrchol z Vičanova. Po společném občerstvení a fotce jsme se opět rozešli stejnou cestou zpět do Rajnochovic a pak až do Podhradní Lhoty, kde jsme strávili příjemné odpoledne na zahradě u Ptáčků. Opékali se různé druhy masa a Luďa dovezl samochladící sud, který se za krátko vypařil.

Poslední zimní vyjížďka
Na poslední zimní vyjížďku před změnou času se vydali Prchalovic s úsměvem na tváři.
V Jankovicích potkali Ladika, který se vracel ze Sovadiny, byl už kousek od domova a těšil se na oběd. Ale Pokalíškovský duch zvítězil a Ladik obrátil bajka a připojil se k Prchalům, kteří měli namířeno na Rusavu.

Bikové vítání jara aneb vyjížďka do Kostelan
Bikové vítání jara v Kostelanech je pro nás již tradičním začátkem sezóny.
Letos se zima nějak nechce rozloučit a tak jsme v neděli 22. 3. 2009 vyrazili z Holešova směr Kroměříž v 8:45 za teploty cca -2°C. Cesta probíhala v pohodě a v Pravčicích nás dokonce dohonil Luděk Klapil, který jako vždy nestihl důležité úkony před odjezdem a po cestě do Hulína si ještě musel nasazovat rukavice a návleky na boty.
K zimnímu stadionu jsme dojeli brzy kolem půl desáté a do deseti stačili celkem promrznout - ještěže jsme si vzali ten zázračný Hostýnský nápoj. Po proslovu Pavla Mrázka jsme nasedli na naše biky a šťastně dojeli na ranč v Kostelanech. Po cestě nás z různých míst fotil Dan Kurcik, který přijel po noční a musel se vítání jara zúčastnit pouze jako řidič automobilu - tzv. "autista". V Kostelanech jsme se potkali po dlouhé době se Zdeňkem Staveníčkem, který opět předvedl jeden ze svých oblíbených kousků a zamkl si kolo zámkem, od kterého neměl klíček - ten mu musela dovézt z Otrokovic autem Mirka. Vybrali jsme si lístky z tomboly a sedlo na nás kolektivní štěstí, protože jsme vyhráli volné startovné na Drásala, AŠM, Rusavskou 50 a ještě k tomu automobil Škoda Octavia v malém měřítku.
Při kyselici a pivu jsme se ohřáli a Ladik stihl vyfotit Verču s bikovými legendami - Kaňkovským, Purmenským, Padrnosem.
Odjezd z ranče opět zpestřil Zdeňa, který si nasadil přilbu, baťoh a hledal své brýle, které po prohledání kompletně všeho našel ve své nasazené přilbě - to nám všem moc chybělo.
Kolem 13:30 jsme už zase seděli na našich bikách a jeli zpět na Holešov s malým mezipřistáním v Kvasicích na hřišti, kde proběhlo doplnění cukrů a piva. Večer v pět jsme se sešli u Prchinů abychom si prohlédli foto z celé perfektní akce.
BIKOVOU SEZONU 2009 POVAŽUJEME ZA ZAHÁJENOU