XCO závod v Chorvatsku

Po závodech ve Slovinsku jsme sbalili veškerý materiál, naložili závodníky a přesunuli se do chorvatské Premantury. Zde jsme rozložili svůj tábor na týdenní pobyt a trénování na sobotní závod Kamenjak Rocky Trails XCO.

Renča se starala o to aby závodníci neměli hlad, Jaryn o techniku a občas jsme vyrazili na nějakou tu vyjížďku. Samý ostrý šutr. O defekty a rozbité komponenty nebyla nouze.

7.4. ráno jsme se přesunuli z kempu do závodiště a připravili vše na závod. Libuš startovala ve 12:00 a v těžké konkurenci se jí povedlo zajet výborně a nakonec se v cíli radovala z 8. místa. To si ale musela, spolu s ostatními juniorkami a juniory „vyhádat“ u komisařů UCI po podaných protestech. Pořadatelé tak prestižního závodu nezvládli organizaci a nezapočítali některým závodníkům ujeté okruhy a v pořadí byl taky docela slušný hokej. Oficiální výsledky byly dostupné až v po jedné hodině ráno v neděli, z čehož je vidět, že se u toho museli komisaři pěkně zapotit.

Nakonec ale vše dobře dopadlo a Libuš si odvezla další cenné světové body. Byla to pro všechny obrovská zkušenost.